2. 10. 2012

Cyklistický výlet

Na poslední školní den v měsíci září jsme si naplánovali výlet na kolech. Naším cílem bylo poznat historické památky v našem nejbližším okolí. Naše cesta proto vedla nejdříve okolo kostela sv. Anny na horní zastávku a dále pak směrem na Plotník. Odtud jsme se vydali k loveckému zámečku Karlštejnu. Ještě než jsme k němu dorazili, udělali jsme si na rozcestí přestávku na malou svačinu. Po načerpání nových sil jsme už dojeli rovnou na Karlštejn, kde  jsme si popovídali nejen o historii tohoto loveckého zámečku, ale i o historii druhého loveckého zámečku na Čachnově, ke kterému jsme odtud zamířili. Po cestě jsme se ještě stihli zastavit u Zámecké studánky. Kvůli zhoršujícímu se počasí jsme se na Čachnově zdrželi jen krátce a přes Rudu jsme pospíchali zpátky do školy. A protože jsme při poznávání památek našli také mobilní telefon, čekalo nás v pondělí ve škole nálezné od šťastného majitele v podobě sladké odměny.