23. 12. 2011

Výlet do ZOO Dvůr Králové nad Labem

Naše škola využila lákavé nabídky ZOO ve Dvoře Králové nad Labem - bezplatný vstup do zoologické zahrady. Stačilo pouze přihlásit naši školu, vyrobit vlastní ozdoby a po příchodu do ZOO jimi ozdobit jeden vánoční stromeček. A protože návštěva zoologické zahrady patří mezi nejoblíbenější akce dětí, neváhali jsme ani chviličku. Stihli jsme se přihlásit na 8.12.2011, tedy ještě před změnou jízdního řádu a také zdražením jízdného. Při příchodu do ZOO už na nás čekala paní průvodkyně, aby nás přivítala, a řekla nám zajímavosti o zahradě a jejich obyvatelích. Stromek jsme si mohli vybrat sami, a tak nám jeho najití a ozdobení netrvalo dlouho. V zahradě bylo málo návštěvníků, a proto jsme měli možnost všechno si prohlédnout. V ZOO je mnoho palilonů, většinu času jsme tedy strávili v teple. Poobědvali jsme v pavilonu slonů, odkud jsme poté vyrazili na projížďku krytým vláčkem, ze kterého jsme stihli vidět vše, co ZOO nabízí. Pro všechny to byl hezký předvánoční zážitek.

Výlet do ZOO byl pro děti odměnou za přípravu perníčků i drobných dárečků na akci "Rozsvícení vánočního stromečku" a samozřejmě za pěkné vystoupení. Část peněz, které škola při této akci obdržela, byla použita jako příspěvek na dopravu pro děti.