17. 10. 2011

Výlet do Prahy 27.9.2011

I v letošním školním roce jsme se rozhodli využít nabídky českých drah pro školy na výlet do Prahy za zvýhodněné jízdné. Při loňské návštěvě jsme si prohlédli Karlův most, Staroměstské náměstí a největší část výletu jsme strávili v Národním muzeu, které je od července uzavřeno z důvodu rekonstrukce na dlouhých sedm let. Tentokrát se stal cílem naší návštěvy Pražský hrad a tak jsme se rozhodli svěřit se do odborných rukou paní průvodkyně. Prohlídku jsme začali na Václavském náměstí, pak jsme ale metrem přejeli na Malou stranu, kde jsme si prohlédli Valdštejnskou zahradu a pak už jsme zamířili na Pražský hrad. Nejdříve jsme se prošli Zlatou uličkou, poté jsme si prohlédli Daliborku a Basiliku sv. Jiří, následovala prohlídka Starého královského paláce s Vladislavským sálem a samozřejmě nesměla chybět návštěva katedrály sv. Víta. Stihli jsme i polední střídání hradní stráže, které spolu s jízdou metrem a návštěvou hladomorny sklidilo největší úspěch. Při zpáteční cestě na nádraží jsme se prošli po Karlově mostě a také jsme se zastavili na Staroměstském náměstí u orloje. Odtud jsme už zamířili rovnou na nádraží. Na výlet s námi jelo i šest loňských páťáků a také dva sourozenci školních dětí. Počasí nám opravdu přálo a výlet se podařil a tak všichni doufáme, že i v příštím roce připraví české dráhy pro školy opět nějakou zajímavou nabídku.

Kulichová