23. 9. 2011

Sázení stromu u ZŠ a MŠ

Sázení stromku
21.9.2011 se naše škola zapojila do celosvětové akce „ Sázení stromků“ u příležitosti Mezinárodního dne míru. Spolu s námi se do této akce zapojilo více jak 5 000 škol ze 150 zemí.
V tento den jsou vysazovány stromky na celém světě. První stromky jsou vysazeny v poledne v Oceánii. Po stopách slunce jsou postupně vysázeny stromky v Asii, Evropě a Africe. Nakonec  tento řetězec  stromků dorazí do Ameriky. Během jednoho  otočení  Země kolem své  osy jsou  vysázeny tisíce stromků.
Strom je symbolem.  Je nejen připomenutím přírody  a  životního  prostředí,  ale také představuje naši spolupráci  s ostatními  školami  po celém světě.
Naše škola se do této akce zapojila letos poprvé a to vysazením jabloně vedle  školy. A protože na ní byla dvě jablíčka, mohly si je děti hned ochutnat. Doufáme, že příští rok už bude úroda bohatší.
 Do akce se chceme zapojit i v následujících letech. Jako další strom by si děti rády zasadily švestku.

Foto:Jaroslav Sklenář