13. 4. 2020

3. třída (Úkoly 14. 4. - 17. 4.)

Ahoj třeťáci,

velikonoční svátky jsou za námi a já doufám, že jste si je pořádně užili, i když asi jinak, než je jindy obvyklé.

Chci Vás upozornit, že stále ještě od některých z vás nemám splněné  úkoly z minulého týdne. Nechci zde nikoho jmenovat, ale prosím vás, abyste mi je co nejdříve poslali. Pokud máte nějakou potíž s jejich odesíláním, je možné se domluvit jiným způsobem. Ani vy ani já nemáme prázdniny a je třeba setrvat a pracovat, i když vím, že to pro nikoho z nás není jednoduché. A já doufám, že se už co nejdříve znovu sejdeme ve škole.

Tento týden se opět vracíme ke klasickým úkolům.

- písanka str. 16, 17

- ústně si zopakuj vyjmenovaná slova po B, L, M, P

- pravopisné cvičení opiš do školního sešitu, popros maminku nebo tatínka, aby cvičení ofotili a vložili jako řešení úkolu:

kapr šup__náč, p__tle se šijí z p__tloviny, kráva je sudokop__tník, m__ší p__skot, pop__navý svlačec, p__škoty s marmeládou, rybáří chytají na třp__tky, zazp__vej si, dej šp__čky od sebe, načep__řený krocan, netop__ří šp__čaté uši, řežeme p__lkou, Pep__k má p__hy, slep__š a zm__je, známka na dop__s, ptačí p__rko

- vyhledej chyby v následujícím cvičení. Slova, která jsou napsaná špatně, opiš správně do školního sešitu.

Ferda Mravenec

Ferda se seznámil s hlemížděm i s ostatním hmyzem. Za deště se schoval v hlemýždí ulytě. Zapřahal hlemýždě jako malého konýka. I miší rodinka ho pozorovala. ferdamyloval Berušku a vždy pro ni něco milého vymislel. Dopadlo to vždycky špatně. U soudu Beruška foukala do býlého chmíří pampeliški. Zbilo na ní 25 semínek. Tolik ran dostal Ferda na zadeček. Ještě v mynulém týdnu ho bolelo každé místečko.

Podle Ondřeje Sekory

- procvičuj si vyjmenovaná slova na www. skolakov.eu

- od čtvrtka bude ve škole připravena složka s vytisknutými vyjmenovanými slovy po S, V, Z - prosím, vyzvedni si ji. Můžeš si je začít vybarvovat a lepit do výkladového sešitu. Zatím se je učit nemusíš. :-)

- pracovní sešit str. 21 cv. 1, 2, 3, 4, 5, 6