13. 2. 2024

Masopustní průvod obcí

Masopustní průvod

Vůně koblížků a škvarkových placek, které v pondělí připravovali školáci v praktických činnostech, se nesla z jídelny po celé škole, a to bylo neklamným znamením, že zítra nastává poslední čas masopustního veselí. V úterý 13. února, den před Popeleční středou, se přichystal průvod masek děti ze školky i ze školy na obchůzku vesnice, aby se poveselil společně s občany, jak přikazuje dávná tradice. Nejprve bylo ale ještě třeba požádat o svolení pana starostu, a pak již nic nebránilo tomu, aby se chvíli po deváté hodině vydal náš masopustní průvod, za zpěvu písniček a recitace básniček, na pochod vesnicí. Letos jsme již dopředu vybrali tři místa, kde se průvod zastaví, zazpívá a zatančí. Všechny nás moc potěšilo, že na každém zastavení na nás již někdo čekal. Naše maškary zazpívaly a s místními si i mazurku zatančily. Děti ze školy pak všem nabídly k ochutnání dobroty, které sami připravily. Maškary obešly celou vesnici a na oběd jsme se vrátili zpět do školy, obtěžkáni opravdu bohatou výslužkou, za kterou touto cestou moc děkujeme. Poděkování patří také všem, kteří se k nám připojili a společně s námi se veselili. Těšíme se, že si masopust společně užijeme i napřesrok.

Další fotky najdete na obecních stránkách na tomto odkazu: